Projektne aktivnosti
Aktivnosti u sklopu projekta "Samostalan život osoba s invaliditetom uz pomoć osobnih asistenata"

Društvo Doro je u završnoj fazi provođenja projekta "Samostalan život osoba s invaliditetom uz pomoć osobnih asistenata“ sufinanciran iz Europskog socijalnog fonda Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali  2014.-2020. Ugovor je potpisan sa tadašnjim Ministarstvom za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku  u okviru  natječaja „Razvoj usluge osobne asistencije za osobe s invaliditetom -faza II“,  Vrijednost projekta je 743.570,00 kuna.

IMG 20210913 190702 min 1

 Za pružanje usluge zaposlene su dvije asistentice koje brinu o dvjema osobama s najtežim stupnjem invaliditeta. Usluga se pruža u njihovom domu po četiri sata dnevno u smislu pomoći pri održavanju osobne higijene, oblačenju , hranjenju, nabava namirnica, odlazak kod liječnika i drugih ustanova, te šetnji i druženju.

Nabavljena je i podijeljena zaštitna oprema za Covid 19  kako bi se poštivale epidemiološke mjere za pružanje usluge osobne asistencije  

IMG 20211005 111754

IMG 20210913 190446 min 1

Pin It
Društvo DORO koristi kolačiće kako bi vam osigurali bolju funkcionalnost stranica.
Odaberite gumb za više informacija ili „Prihvaćam“ za nastavak pregleda i korištenja stranica.