Projektne aktivnosti
Aktivnosti u sklopu projekta "Samostalan život osoba s invaliditetom uz pomoć osobnih asistenata"

Humanost (čovječnost, ljudskost) pojam je koji predstavlja skup vrijednosti koje čine čovjeka onime što on jest (pozitivno i negativno). Ono se također odnosi na poštivanje vrednota kao što su sreća, dobrobit pojedinca, solidarnost, dostojanstvo, identitet, život, razvoj, sloboda.

Deset godina kampanje Produzi zivot pokrenulo Srbiju na humanost i solidarnos

Humanost znači djelovati - pomagati drugima bez obzira na to koje su rase, nacionalnosti, spola, starosti, vjere i bez obzira na to jesu li to ljudi, životinje ili priroda koja nas okružuje. Čovječnost je temelj za postojanje ljudskih prava. 

3297 Blago dobrom činu

Humani čovjek je dobro-činitelj, a ta riječ mnogo bolje objašnjava značenje humanosti: činiti dobro!

 Osobine humane osobe jesu osjećajnost, brižnost, odgovornost, milosrdnost, požrtvovnost, nježnost.

U našem projekt "Samostalan život osoba s invaliditetom uz pomoć osobnih asistenata"  u sklopu poziva „Razvoj usluga osobne asistencije za osobe s invaliditetom – FAZA II“ na prvom mjestu je uvijek humanost i pomaganje osobama kojima je to potrebno.

Zaposlene žene pune su empatije za svoje korisnike te obavljaju svoj posao savjesno i odgovorno. 

 

 

 

 

Pin It
Društvo DORO koristi kolačiće kako bi vam osigurali bolju funkcionalnost stranica.
Odaberite gumb za više informacija ili „Prihvaćam“ za nastavak pregleda i korištenja stranica.