O nama
Društvo DORO je osnovano s ciljem provođenja aktivnosti kojima će se pomoći obitelji, mladima djeci te društveno ranjivim skupinama pri reintegraciji ili integraciji u društvenu sredinu, zaštiti njihovih prava te pružiti odgovarajuća skrb i smještaj.

Danas se obilježava Svjetski dan Downovog sindroma koji ima za cilj promovirati svijest i razumijevanje ovog poremećaja, kao i pitanja vezana za mobiliziranje podrške i priznavanje dostojanstva, prava i dobrobiti za osobe s Downovim sindromom a smatra se jednim od najčešćih genetskih odstupanja pri kojem postoji višak jednog ili dijela jednog kromosoma  što uzrokuje različite probleme u psihofizičkom razvoju djeteta.

Rasparene čarape su simbol Svjetskog dana sindroma Down jer ih osobe s Downom ne mogu upariti. Nošenjem šarenih čarapa  izražava se podrška borbi osoba sa Down sindromom za što boljom integracijom u naše društvo.Down
Pin It
Društvo DORO koristi kolačiće kako bi vam osigurali bolju funkcionalnost stranica.
Odaberite gumb za više informacija ili „Prihvaćam“ za nastavak pregleda i korištenja stranica.